Strona główna Rozstepy Rozstępy – jak zmniejszyć ich widoczność?

Rozstępy – jak zmniejszyć ich widoczność?

par
fioletowe rozstępy

Zaobserwowałaś na swojej skórze rozstępy? Fioletowe linie na udach, brzuchu, pośladkach? Nie panikuj – weź głęboki wdech. Rozstępy to nie koniec świata, tym bardziej, że można się ich jeszcze pozbyć! Wszystko Ci wyjaśnimy.

Dlaczego na skórze pojawiają się fioletowe rozstępy?

Rozstępy to mikropęknięcia w elastycznych włóknach dolnych warstw skóry. Pękanie spowodowane jest zbyt nagłym i zbyt intensywnym rozciąganiem skóry, która pod wpływem napięcia „rozrywa się”.

W skórze właściwej (środkowa warstwa skóry) znajdują się włókna kolagenu i elastyny, które nadają skórze jędrność i elastyczność. Jeśli zostaną one nagle poddane dużej sile rozciągającej – pękną. Efekt widoczny jest gołym okiem – to właśnie rozstępy.

Przyczyny ich powstawania są różne:

1- Dojrzewanie (a właściwie hormony).

Mamy tu na myśli rozstępy wzrostowe charakterystyczne dla okresu dojrzewania. Ich pojawienie się jest spowodowane desynchronizacją między wzrostem kości, a wzrostem skóry. Jeśli zrywy wzrostu są szybkie i intensywne, nie musimy długo czekać na pojawienie się fioletowych rozstępów na skórze nastolatka. Najczęściej występują na udach, nogach, w okolicy lędźwi oraz na klatce piersiowej u dziewczynek.

2- Ciąża.

Ciąża jest prawdopodobnie jedną z najczęstszych okoliczności pojawienia się fioletowych rozstępów. Brzuch podczas ciąży rośnie, nieraz w szybkim tempie. Skóra właściwa, podlegająca szybkiemu rozciąganiu czasem nie jest wystarczająco elastyczna by tempu wzrostu podołać. Pod wpływem rozciągania elastyczne włókna ustępują, pękają i pojawiają się rozstępy. Czasami kobiety w ciąży zauważają również występowanie rozstępów na biodrach i klatce piersiowej (powstają one w wyniku przyrostu masy ciała związanego z ciążą).

3- Wahania wagi.

Szybki spadek i przyrost masy ciała, a także radykalne diety to czynniki sprzyjające powstawaniu rozstępów. Skóra, organ obdarzony niesamowitą elastycznością, jest jednak delikatna. W wyniku szybkiego wzrostu masy ciała skóra nie nadąża w produkcją kolagenu co przyczynia się do powstania rozstępów.

4- Znaczny przyrost masy mięśniowej.

Fioletowe rozstępy mogą pojawić się także na skórze sportowców. Przyrost masy ciała lub przyrost masy mięśniowej powoduje podobne obciążenie skóry właściwej. Zdarza się, że ludzie uprawiający intensywny sport (zwłaszcza kulturystykę, sporty o dużej intensywności, podnoszenie ciężarów …) mogą pochwalić się rozstępami na barkach, ramionach, klatce piersiowej czy łydkach.

5- Stres.

W jaki sposób stres może powodować powstawanie rozstępów?
Długotrwały stres lub przedłużający się stan niepokoju wyprowadza nasz organizm z równowagi. Nadnercza wytwarzają dużą ilość kortyzolu, hormonu wytwarzanego w stresujących sytuacjach.
Wysoki poziom kortyzolu we krwi ma szkodliwe skutki dla skóry i naczyń włosowatych. W wyniku długotrwałego działania na organizm może powodować pojawienie się fioletowych rozstępów.

6- Zabiegi farmakologiczne.

Leki i terapie hormonalne na (tabletki antykoncepcyjne, terapia zastępcza) mogą mieć wpływ na poziom wpływu na poziom i równowagę hormonalną. Jak już wiemy – brak równowagi w organizmie nigdy nie jest pożądany, szczególnie w przypadku hormonów może wpływać na wygląd naszej skóry i powstawanie rozstępów.

7- Choroby.

Niektóre choroby, szczególnie zespół Cushinga lub przewlekły hiperkortyzolizm (przewlekła choroba nadnerczy) mogą być przyczyną powstawania rozstępów. W tych przypadkach organizm wydziela więcej kortyzolu niż potrzebuje. Wśród następstw choroby wymienić możemy właśnie powstawanie rozstępów pionowych, szerokich i fioletowych, szczególnie na brzuchu.

creme eliminer vergetures violettes

Dlaczego rozstępy mają fioletowy kolor?

Gdy naszą skórę odwiedzają rozstępy, często mają one charaktyrystyczny kolor. Zabarwione są na różowo, czerwono lub purpurowo. Kolor rozstępów wskazuje na to, że pojawiły się na skórze niedawno. To także oznaka podskórnego stanu zapalnego! Skóra właściwa uległa niedawno uszkodzeniu, dlatego zmiany skórne są mocno widoczne. Fioletowe zabarwienie rozstępów jest w zasadzie odpowiedzią organizmu na zmiany chorobowe. Komórki odpornościowe skóry „pracują” nad gojeniem, a następnie odbudową elastycznej sieci.

Co zrobić, żeby zmniejszyć widoczność fioletowych rozstępów?

Najlepiej działać od razu, gdy rozstępy są jeszcze fioletowe (tak, to oznacza, że są do odratowania!). Właśnie ten kolor daje nam znak, że najwyższa pora zająć się naszymi rozstępami. Ten swoisty stan zapalny jest dobrym znakiem – skóra podczas gojenia jest bardziej podatna na pielęgnację. Fioletowe rozstępy leczone natychmiast po ich pojawieniu się są bardziej podatne na blaknięcie niż białe, dojrzałe rozstępy.

Zasada nr. 1 – Zadbaj o skórę od środka.

Zdrowa skóra to skóra pielęgnowana od wewnątrz. Niezbędne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawodnienia gdy pojawiają się pierwsze rozstępy. W skórze właściwej nie może brakować wody, która jest niezbędna w procesie gojenia. To, co jemy równie odgrywa ważną rolę. Jedzenie musi dostarczać skórze niezbędnych składników odżywczych, aby szybko się zagoiła i odbudowała. Jeśli chcemy zwalczyć rozstępy nie możemy zapomnieć o składnikach takich jak:.

  • Witamina C: znajdziemy ją w świeżych warzywach i owocach – porzeczkach, kiwi, cytrusach, papryce, pietruszce.
  • Witamina A: podroby – wątróbka oraz produkty mleczne.
  • Witamina B5: kiełki pszenicy, orzechy.
  • Witamina E: oleje roślinne, orzechy i suszone owoce, owoce morza.
  • Miedź: kakao oraz podroby.
  • Krzem: skrzyp polny, pokrzywa, perz.
  • Cynk: orzechy, mięso, ostrygi.

Zasada nr. 2 – pielęgnacja rozstępów.

  • Leczenie rozstępów.

W ofercie salonów kosmetycznych możemy znaleźć wiele zabiegów, które mają zmniejszyć widoczność rozstępów. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej, nierzadko są bardzo drogie, zazwyczaj wymagają również konsultacji z lekarzem.

Wyróżniamy zabiegi o działaniu mechanicznym –peeling, dermabrazja, które mają na celu złuszczenie górnych warstw skóry, co pobudza naskórek do regeneracji; laser, światło pulsacyjne, fotostymulacja led i radiofrekwencja – zabiegi mające na celu stymulowanie produkcji kolagenu; zastrzyki.

  • Miejscowe leczenie rozstępów.

Branża kosmetyczna zaczęła skłaniać się ku składnikom aktywnym zawartym w roślinach, dzięki czemu obecne na rynku produkty do skóry z rozstępami głęboko odżywiają i regenerują skórę. Niektóre oleje roślinne, masła roślinne i olejki eteryczne są mistrzami w odbudowie skóry właściwej ze względu na bogactwo witamin i przeciwutleniaczy (flawonoidów i garbników). Nasz zestaw na rozstępy wykorzystuje dobrodziejstwa natury i jest inspirowany najlepszymi technikami medycznymi, aby pomóc Ci poprawić wygląd Twojej skóry i pozbyć się fioletowych rozstępów.

  • Szczotka do masażu na sucho złuszcza skórę, oczyszczając ją i pozwalając na wnikanie składników odżywczych. Masaż pobudza układ limfatyczny, dzięki czemu ciało oczyszcza się z toksyn.
  • Olejek na rozstępy – mieszanka 6 odżywczych i leczniczych olejków, działa prewencyjnie oraz leczniczo na istniejące już rozstępy. Stosowany codziennie gwarantuje zniwelowanie fioletowych rozstępów. 95% kobiet, które go stosowały, zauważyło zmniejszenie widoczności rozstępów.
  • Krem na rozstępy i jego aksamitna konsystencja (masło kakaowe i olej makadamia) wzmacniają elastyczność skóry i pomagają zredukować widoczność fioletowych rozstępów. Po 14 dniach regularnego stosowania kremu użytkownicy zauważyli zmniejszenie widoczności rozstępów oraz poprawę elastyczności skóry.

Opinia Anny o naszym zestawie : Ocena ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ 5/5Dopiero 2 dni stosowania i już widać efekty, testowałam na razie tylko olejek i jestem zachwycona, miałam czerwone rozstępy, w ogóle nie są już widoczne jestem zachwycona skutecznością.

Ta delikatna pielęgnacja jest przeznaczona również dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, to sposób na skuteczne zapobieganie lub leczenie zapalnych fioletowych rozstępów.

Partager l'article :

VOUS AIMEREZ AUSSI...

Zostaw komentarz