Jak usunąć cellulit na kolanach?

par
cellulite sulle ginocchia

Kiedy mówimy o cellulicie, zwykle mamy na myśli pośladki, uda i brzuch. Jednak skórka pomarańczowa nie ma litości i pojawia się też na innych partiach ciała, takich jak na przykład kolana. Cellulit na kolanach dotyka głównie kobiety i może być pochodzenia wodnego, tłuszczowego lub włóknistego. Aby się go pozbyć, przede wszystkim trzeba zidentyfikować jego rodzaj – dzięki temu będziemy w stanie skutecznie z nim walczyć!

Jak powstaje cellulit na kolanach?

Cellulit powstaje w wyniku zlepiania się komórek tłuszczowych znajdujących się w tkance podskórnej (powierzchniowej warstwie skóry). W miarę powiększania się się i nabierania większej objętości, komórki te deformują powierzchnię skóry, przez co widoczne są nierówności na jej powierzchni.

Wiele kobiet zmaga się z cellulitem na kolanach, co związane jest głównie z zatrzymywaniem wody w organizmie i gromadzeniem się tkanki tłuszczowej właśnie na tej partii ciała.

Nadmiar komórek tłuszczowych powoduje słabe krążenie krwi i limfy – przepływ wody w organizmie jest utrudniony, a toksyny nie są regularnie usuwane. Z tego powodu tkanka tłuszczowa powiększa się, tworząc cellulit nad kolanami.

Zobacz teżMetamorfoza z Cellublue – przemiany naszych klientów

Dlaczego cellulit jest zlokalizowany na kolanach?

Cellulit na kolanach występuje głównie u kobiet. W przeciwieństwie do mężczyzn, u których cellulit rozwija się głównie w górnych partiach ciała, kobiety zmagają się z cellulitem umiejscowionym na dolnych obszarach ciała, takich jak pośladki, uda czy właśnie kolana.

Budowa ciała kobiety odpowiada za pojawienie się cellulitu w dolnych partiach ciała. Jedna z najpopularniejszych figur kobiety, to ta o kształcie gruszki, a ponadto kobiety przybierają na wadze od dołu do góry – oznacza to, że tłuszcz najpierw gromadzi się w dolnych partiach ciała.

Trzeba pamiętać, że kolano jest stawem, który jest najbardziej obciążony przez masę ciała, przez co doświadcza efektu „rozlewania się”. Staw kolanowy składa się ze stawów chrząstki otoczonych komórkami tłuszczowymi, które ułatwiają im ruch. To właśnie te komórki tłuszczowe przy nadmiernym namnażaniu się mogą powodować cellulit. Objawy to uczucie ciężkich i opuchniętych nóg, a także obrzęk kostek.

enlever la cellulite sur les genoux

Rodzaje cellulitu na kolanach

Istnieją trzy główne rodzaje cellulitu, które mogą pojawić się na Twoim ciele:

  • Cellulit wodny: Jeśli Twój organizm zatrzymuje wodę, a Tobie towarzyszy uczucie ciężkości, może to skutkować pojawieniem się cellulitu wodnego. Narażone na niego są szczególnie osoby, które mają siedzący tryb życia i małą aktywność fizyczną.
  • Cellulit tłuszczowy: narażone na niego są szczególnie osoby, które zmagają się z nadwagą. Za jego pojawianie się często odpowiada nieprawidłowa dieta, ale także uwarunkowania genetyczne.
  • Cellulit włóknisty: Rodzaj cellulitu, który jest bolesny w dotyku i ciężki do usunięcia. Jego przyczyna to sztywnienie włókien kolagenowych, które otaczają tkankę tłuszczową.

Zobacz też: Zabiegi na cellulit w domu – wypróbuj je już dziś

Przyczyny cellulitu na kolanach

Hormony

Z biegiem czasu, organizm kobiety doświadcza wielu zaburzeń gospodarki hormonalnej. Dzieje się tak za sprawą okresu dojrzewania, ciąży, karmienia piersią czy menopauzy.

W ten sposób naprzemiennie następuje magazynowanie tkanki tłuszczowej i proces jej redukcji, co kończy się zmianami masy działa i pojawieniem się cellulitu.

Styl życia

Brak zdrowego trybu życia to główna przyczyna powstawania cellulitu. Dieta i ćwiczenia to dwa czynniki, które wpływają na metabolizm, dlatego tak ważne jest, aby unikać posiłków zbyt słonych, tłustych i słodkich, bo powodują one odkładanie się komórek tłuszczowych i zatrzymywanie wody w organizmie. Groźny jest także brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia oraz stres – te czynniki również wpływają na pojawienie się cellulitu.

Krążenie krwi

Problemy z krążeniem krwi spowodowane zatrzymywaniem wody są bezpośrednio związane z powstawaniem cellulitu w kolanach. Utrudniony drenaż powoduje nagromadzenie się toksyn, co przyczynia się do pojawienia się cellulitu. Aby temu zapobiec, musisz dużo zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i aktywność fizyczną.

Genetyka

U niektórych kobiet powstawanie cellulitu, w tym także tego na kolanach, ma podłoże genetyczne. Lokalizacja komórek tłuszczowych i ich objętość są czasami odziedziczone po naszych przodkach. Jednak nic straconego, bo w genach mogą być także zapisane predyspozycje do  szybkiej eliminacji cellulitu i tkanki tłuszczowej!

Rozwiązania eliminujące cellulit na kolanach

masaż antycellulitowy na kolana

Masaż antycellulitowy

Masaż antycellulitowy to najlepsza broń do walki z odkładającą się tkankę tłuszczową, ponieważ pobudza krążenie krwi i limfy. Po określeniu typu cellulitu możesz wybrać najbardziej odpowiedni masaż i jego częstotliwość.

Zobacz też: Rollmasaż na cellulit – jak go wykonać w domu

Technika antycellulitowego masażu i drenaż limfatyczny, to dwie najskuteczniejsze metody walki z cellulitem. Samodzielne wykonanie masażu nie zawsze jest łatwe, dlatego zalecana jest bańka antycellulitowa, która przede wszystkim będzie łatwa w użyciu. Tym sposobem masaż stanie się prostszy, dokładniejszy i przede wszystkim skuteczniejszy. Pamiętaj, aby masaż bańką wykonywać zawsze z przeznaczonym do tego olejkiem antycellulitowym.

Dobre nawyki żywieniowe

Dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu na kolanach jest po prostu zdrowa, zbilansowana dieta. Ogranicz spożycie produktów bogatych w sól, która sprzyja zatrzymywaniu się wody. Usuń ze swojej diety czerwone mięsa, alkohol lub potrawy zbyt tłuste i słodkie. Zamiast tego wybieraj pokarmy bogate w błonnik, żelazo i potas, które pomagają wyeliminować tłuszcz.

Aktywność fizyczna

Z całą pewnością zmiana nawet kilku drobnych nawyków może przynieść rezultat! W związku z tym wybieraj schody zamiast windy, wysiadaj przystanek wcześniej i przejdź się albo wybierz rower zamiast komunikacji miejskiej lub samochodu.

Aby zniwelować cellulit znajdujący się na kolanach, wybierz aktywność fizyczną, która aktywuje dolne partie ciała. Wyjdź na rower, na fitness lub na basen – wybierz taka aktywność, która będzie sprawiała Ci przyjemność!

Zabiegi lecznicze mające na celu likwidację cellulitu na kolanach

Cellulit możesz usunąć także za pomocą medycyny estetycznej. Oto kilka popularnych zabiegów:

Laser

Ma szczególną skuteczność w zwalczaniu cellulitu na kolanach. Działa za pomocą podczerwieni, która powoduje podgrzewanie tłuszczu i jego topienie się. To ukierunkowane działanie na wszystkie warstwy cellulitu, nawet te umiejscowione głęboko.  Rezultaty będą widoczne po kilku seriach zabiegów.

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem medycznym powszechnym w medycynie sportowej. Polega na wykonywaniu małych nakłóć pod wierzchnią warstwę skóry, co poprawia krążenie krwi i limfy, a w rezultacie pomaga redukować cellulit i zapobiega jego pojawieniu się.

Liposukcja

Liposukcja jest wykonywana przez chirurga plastycznego, który wprowadza pod skórę małą igłę, aby odessać tłuszcz ukryty w fałdach skóry. Efekty są widoczne od razu, jednak jest to zabieg bardzo inwazyjny.

Kriolipoliza

To najnowsza technika zwalczania cellulitu za pomocą zimna. Namierza grudki tłuszczu i „rozbija” je za pomocą maleńkich sond. Zabieg ten jest bolesny i drogi, jednak jest skuteczny już po jednej sesji.

Partager l'article :

Zostaw komentarz